אבחון גרפולוגי – כיצד ניתן לזהות את המנהל האידיאלי

מנהל המשלב בין משימה ואנשים הוא מנהל אידיאלי ופעמים רבות יהיה כריזמתי.
הוא ייזום כדי לשלוט, יביע רעיונות, יוציא לפועל, יתמרן ויפעיל אסטרטגיה וטקטיקה תוך התייחסות לאנשים ואווירה הרמונית ,באבחון גרפולוגי ניתן לזהות תכונות אלו ואחרות.
מנהל זה צפוי לקונפליקט בין הרציונל והפרקטיות. מאבק זה יוביל אותו להרבה עשייה והרבה פעמים הוא יהיה וורקהוליק
אילן עבד כמנהל בחברה ותיקה  שנקלעה לקשיים, כדי לצאת מהמשבר הוחלט בחברה לבצע שינוי ארגוני, קיצוץ בהוצאות ופיטורין של עשרות עובדים. הוא ביקש סיוע וליווי במשימה.
באבחון הגרפולוגי התברר  שסגנון הניהול של אילן הוא מכוון אנשים,  יש לו יכולת תקשורת גבוהה אך הוא מתקשה בקבלת החלטות. חשובים לו האנשים והאווירה ההרמונית סביבו, המניע לפועלו בא מהצורך בלרצות ולקבל אהבה. המשימה שקיבל לפטר חלק מעובדיו הייתה קשה עבורו וחש מצוקה, הוא תאר זאת במילותיו ", אני אוהב את האנשים שלי ולא מסוגל להיפרד מהם, אך גם מבין את הצורך להקטין הוצאות לחברה, אני מרגיש חצוי ". בשני מפגשי הייעוץ שערכנו בהמשך לאבחון הגרפולוגי אילן הבין שלפטר את אנשיו זה חלק מהמשימות שקיבל, האתגר הגדול שחיכה לו היה להמשיך לתפקד ביעילות עם העובדים שנשארו לעבוד תחתיו שחוו אף הם משבר כשנאלצו להיפרד מחבריהם. ההבנה שאף אחד אינו "חסין" לא הוסיפה לתחושת הביטחון. אילן קיבל החלטה לא להשתהות ולפטר את העובדים, הוא פעל ויחד עם נציגות ממשאבי אנוש עמד במשימה וכך יכול היה להתמקד בחיזוק רוחם של  האנשים הנותרים במילוי מקום החסרים ובארגון הפעילות מחדש ללא זעזועים נוספים.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×