החלטות בזמן משבר

החלטות בזמן משבר ידועות הרבה פעמים כהחלטות לא רציונאליות, אבל דווקא שם
יש הרבה פעמים הזדמנות לשנות, לעשות מעשים שבזמן רגיל לא היינו עושים ולהיטיב את מצבנו.
גירושין ופרוק הבית היא אחת מההחלטות הכי מורכבות וכואבות שיש לקבל ובמיוחד כשיש
ילדים ורכוש משותף.

שרית (38) נשואה +3 ילדים הגיעה אלי לאחר תקופה בה ניסו היא ובעלה להציל את הנישואין.
"אנחנו אנשים שונים, לא מסכימים על כלום ובמיוחד על חינוך הילדים". כשהילדים מעט גדלו
התחלנו לדבר שאולי צריך להיפרד, אבל לקחנו צעד אחד אחורה וחפשנו דרך לשנות
וקנינו בית חדש, מרווח יותר "קיווינו שיכניס עניין חדש וישנה את האווירה". אך מהר מאוד חזרנו לריב גם ההחלטה להביא לעולם ילד נוסף "שיציל את הזוגיות וילכד את המשפחה" לא צלחה.

המחלוקות המשיכו אבל המציאות הפכה להיות מורכבת יותר, אי אפשר היה להמשיך יותר, "בלב כבד החלטנו מתגרשים". את שרית ליוויתי בכל התקופה לאחר גירושיה. היא הייתה שחוקה, עם פחדים אך עם רצון להתחיל חיים חדשים והגיעה אלי להתחזק ולהתחבר לכוחותיה. עם התבונה שבה היא הצליחה להשתנות. מערכות היחסים שהיו לה קיבלו תפנית חיובית, עם התובנות החדשות החלה לנהל את חייה שהפכו להיות מאוזנים יותר, ועם בעלה לשעבר סיפרה "הפכנו להיות חברים טובים".

במצבי משבר כל אחד מאיתנו מתמודד כפי יכולתו הבנתו. אנו מאמינים שזה יעבור, ממשיכים במרוץ החיים.. ולרוב זה עובר, אך אם זה לא חולף אחרי מס" ימים, שבועות, ויש קושי לתפקד, העצה שלי אליכם גשו לאיש מקצוע, אדם  שלא מעורב רגשית במצבכם, יחד נתחו את המצב, תלבנו את הבעיות תשקלו חלופות. החלטה ממקום מודע עם טיפול שורש יכאב בהתחלה אך עשוי לחסוך מכם הוצאות מיותרות ועוגמת נפש ולקבל פתרון מלא

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×