חופש לגוף ולנפש

החופשה היא החלום של רבים מאתנו במהלך הימים, השבועות והחודשים הרבים שאנחנו עובדים קשה ומתאמצים. כשאנחנו יוצאים לנופש אנו מבקשים לתת מרגוע לגוף ולנפש העייפה ומבקשים להתנתק משגרת החיים כדי למלא את המצברים.
יום אחרי שאני חוזרת מחופשה שמתי לב שאני נוהגת לשקוע בעבודה במה שנאגר וצריך מהר לטפל והחופשה כמעט נשתכחה, רק הקרובים שיודעים שנסעתי ושואלים אותי איך היה, לוקח לי כמה שניות להיזכר ואז עונה "כמו חלום היה נפלא" ומיד מוסיפה "מחכה לחופשה הבאה".
אך ישנם מתאמנים שמגיעים אלי ומספרים שלא רק שהחופשה לא הטעינה את המצברים, הם חזרו מותשים ואף חולים. כך סיפר יונתן שנהג לעבוד מסביב לשעון גם בסופי שבוע ונמנע מלצאת לחופש. רק אחרי שאשתו נדנדה לו שצריך לצאת לנופש למרות שלא הרגיש רצון או צורך, הוא ארגן נופשון לשבוע ימים באחד האיים ואליהם הצטרפו זוג חברים.
יונתן הגיע מותש לחופשה, הוא התמוטט במהלכה, וכל שעשה זה היה לנוח ולשכב במיטה רוב ימי החופשה. "הלכה החופשה" קיטר "אסור היה לי לצאת לחופש" כך התבטא, הסתבר שיונתן נהג ללכת לעבודה גם כשחלה.
ומכיוון שעבד שעות מרובות ללא גבולות לא התנתק מהדאגות, מחשבות, לא פינה זמן לנוח ולרענן את הגוף בזמן, המצברים התרוקנו הוא קרס, הגוף החליט בשבילו הוא צריך מנוחה מוחלטת .
חופש חיוני לבריאותנו, אך אנו זקוקים לאיזון בשעות העבודה. חשוב שנקפיד על מנוחה מספקת שתעזור לנו לשמור על בריאותנו ובכל ימות השנה

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×