חיים בהסתרה

גם לי יש סודות שאין לי רצון או צורך לספר ולהתחלק עם אחר. זה גם לא מזיק לאף אחד כך אני חושבת, אך מה קורה שלאדם הקרוב ביותר אליך יש סוד ויום אחד אתה מגלה בהפתעה מבלי שהתכוונת או תכננת את הסוד ואתה נדרש להתמודד עם דילמה קשה, האם לספר??. כי אם כן, החיים שלך צפויים להשתנות מהקצה לקצה הבית “המבצר” שנבנה במשך שנים רבות עלול להתפרק, הילדים צפויים להיפגע, ועוד. אך מנגד אם נחליט שלא לספר אחדות המשפחה תישמר, אך הכוחות והאנרגיה שידרשו להסתרה יהיו גבוהים ותיתכן פגיעה בבריאות הנפשית או גם הפיזית.
כך גם קרה לאיילת בחורה צנומה (42) הגיעה לאימון אישי ובקשה להבין למה אין לה כוחות והיא קרובה להתמוטטות. היא בקשה וללמוד על עצמה, רצונותיה ולחזור לשמחת החיים שכל כך אפיינו אותה במרבית שנות חייה.
כשנה עברה מהיום שגילתה שלבעלה יש רומן. היא חשפה, הוא הכחיש, היא “קיבלה” את גרסתו אך לא ממש, האמון בו לא חזר. התנהגותה הפכה להיות מלאכותית. בגלל החשדנות היא גם הגבילה את צעדיו של בעלה. שמחת החיים בבית נעלמה ושניהם העדיפו להיות עם אנשים אחרים ולא להימצא ביחד ולהרגיש את המתח והלבד.
העיתוי לרצון לשינוי הגיע לפני כשבוע שבו ביקש בעלה לנסוע לטיול חודש עם חבריו “ולהתאוורר” בחו”ל. טלפון מסוכנת נסיעות שבקשה את המייל לשליחת 2 כרטיסי טיסה לחול במייל הסגירו את הסוד, מאז היא מתהלכת עם הרגשה של חורבן הבית ומתקשה לתפקד.
באימון האישי היא חשפה את תחושותיה פחדיה, כל מה שלא רצתה לקבל ולראות כל השנים לפתע נתגלה לעיניה ובבת אחת הפכה למודעת לכל “ההצגות” שלה ביחסים עם בעלה. “איך לא ראיתי” התפלאה כל פעם מחדש והבינה שלפני כן לא רצתה או לא יכלה לגלות.
לעמוד מול האמת דורש אומץ ויושר פנימי, שכן אנו מסירים את המגננות ונשארים חשופים, ויש לכך גם מחיר כלכלי ירידה ברמת החיים, חברתי ועוד, אך בתמורה ניתן לקבל שקט נפשי כמו שאיילת בחרה לעשות ולחיות

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

חייגו עכשיו 054-7339719

לחצו להתקשרות