ייעוץ גרפולוגי – הטיפוס המרצה – כיצד לומר “כן” ל”לא”

הטיפוס “המרצה” (מלשון לרצות) הוא אדם חלש שהולך בדרך הקלה, נרתע משינויים מסתפק בקיים, הטיפוס שלא נוקט עמדה. הוא אינו יוזם ולוקח אחריות, לא גלוי ומשליך על האחר דברים שעוברים עליו. לא יכול להכיל בקורת על עצמו ומפרש זאת כדחייה. רמת השאפתנות שלו נמוכה, במידה מסוימת הוא עצלן ומחפש נוחות אישית. דקלה בחורה בתחילת שנות העשרים שלה, הגיעה למשרדי לייעוץ גרפולוגי ובקול רועד אמרה “אני לא מסוגלת להגיד לא “. באבחון גרפולוגי שערכתי התברר שדקלה היא טיפוס מרצה.
“המרצה” נמנע בחברה ממגע ומעימותים, הוא סוג של מתפייס שעושה הכול כדי להיות מקובל, כך גם דקלה שלכל בקשה מקרוביה נענתה בחיוב גם כשלא רצתה וזאת מהפחד שיכעסו עליה ואז תרגיש בודדה, תחושה שגורמת לה לחרדה. בחודש האחרון סיפרה שסבלה כאבים בכל חלקי גופה והרופאים לא מוצאים לזאת סיבה.
בייעוץ הגרפולוגי סיפרתי לדקלה שהתנהגותה המרצה נבעה מהצורך להיות מקובלת, לומר “לא” היה חושף אותה  לביקורת ולדחייה וכשלא יכלה עוד להתעלם מרצונותיה חשה מצוקה וזה היה המקור לכאביה. באימון האישי דקלה שינתה את דפוס חשיבתה  אך הפחד להגיד “לא” היה  גדול שבתחילה איבדה את קולה, במהלך האימונים למדה כיצד להשתמש ב”לא” ולסרב מתוך דעתנות שביטאה את הרצונות והצרכים שלה.
שינוי הוא תהליך שרובנו נמנעים מלעשות אך חייבים לעשות בבואנו להציב מטרות חדשות בחיינו, שינוי דפוס החשיבה יציאה מ”אזור הנוחות” ושינוי בהתנהגותנו הם אלו שיובילו אותנו לתוצאות רצויות ולהשגת מטרותינו. 2012 שנה חדשה , נסו עכשיו לחשוב על מטרה חדשה שיש לכם בחיים ותשאלו את עצמכם – מה אני עושה אחרת כדי להגשים את המטרה הזאת?

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

חייגו עכשיו 054-7339719

לחצו להתקשרות