ייעוץ גרפולוגי – כיצד אנשים בעלי אישיות אימפולסיבית משתלטים על הדחף

אדם אימפולסיבי הוא אדם חם ופעלתן  שפועל מתוך דחפים, הוא חסר מנוחה ונתון למצבי רוח, יש לו כושר ביטוי מצוין בע"פ אך מתקשה להכיל רגשות, מתפרץ בשעת כעס, לרוב הוא דרמטי, מתלהב עם חוסר יכולת לדחות סיפוקים.

יעל, בחורה רווקה ומלאה ובתחילת שנות הארבעים הגיעה אלי  לייעוץ גרפולוגי
ובפיה בקשה:"אני רוצה לקנות דירה אך אני לא מצליחה לחסוך כסף ואני רוצה ייעוץ
גרפולוגי והכוונה"
בבירור קצר הסתבר שמשכורתה של יעל גבוהה יחסית וללא הוצאות מחיה, שכן היא גרה עם אימה. יעל גם סיפרה על חוסר ביטחון בשל משקלה העודף וזוגיות שחסרה לה, הוסיפה בכאב.

בייעוץ הגרפולוגי  סיפרתי ליעל  שהינה בעלת אישיות אימפולסיבית והדחפים שיש לה היא מתקשה להתאפק ולשלוט בעצמה.

יעל הסבירה: "כשאני קונה או אוכלת אני פועלת מתוך דחף וללא שליטה". יעל הרבתה לאכול במסעדות, רכשה כרטיסי מזל במאות שקלים וקנתה בגדים ומתנות ללא הבחנה. זה הסביר את הוצאותיה הגבוהות, משקלה העודף וחוסר האונים שחשה .

אני ידעתי שלאדם בעל אישיות  אימפולסיבית יש דחף שמבטא חולשה פנימית ולא רגש וניתן לעבד אותו ולשלוט בו ע"י אימון . הכסף, התברר ליעל במהלך האימונים, היה אמצעי לבטא אהבה,תשומת לב והערכה לקרוביה . הצורך להיות שייכת ואהובה היה חזק וקיומי עבורה וביטא את הרגליה והתייחסותה לכסף..

בתחילה התקשתה להשלים עם הגילוי, הפחד שתאבד את הכוח שהכסף אפשר לה היה מוחשי, אך בהמשך האימונים ובהדרגה הצליחה להשתלט על  דחפיה. נדרשו שבועות ואף חודשים לשנות את הרגליה אך לבסוף הצליחה לחסוך ולרכוש דירה עם סיוע של משפחתה, היא ירדה במשקל, והביטחון העצמי שב אליה.

אבחון גרפולוגי

הקוראת ג.  מבקשת אבחון גרפולוגי .
ג. יקרה הינך חברותית, ספונטנית, בעלת מחשבה מהירה ומקורית, שנונה עם כושר אלתור, בעלת גישה ישירה ותכליתית הפועלת עפ"י דחפים ומגלה לעיתים חוסר סבלנות.
הדימוי העצמי שלך תנודי, הצורך בשייכות חברתית ואהבה מניע אותך. את יוצרת קשרים חברתיים בקלות המאפשרים לך את קבלת הפידבקים החיוביים להם את זקוקה. חשובה לך העצמאות והקונפליקט העיקרי שלך הוא בין הצורך בחברה ובין הפרטיות שאת צריכה. אישיותך המוחצנת והפתוחה לא מסגירה את הרגישות והפגיעות שאת חשה. חושייך המפותחים מסייעים לך לפתור ולהתגבר על כל בעיה.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×