כוחניות ויחסים בין אחים

מערכת היחסים בין האחים והאחיות במשפחה היא מערכת היחסים הארוכה ביותר בחייו של אדם.
היא מתחילה כשנולדים ונמשכת לרוב אחרי הזדקנות ההורים ומותם.
מערכת יחסים זו נחוות באופן שונה על ידי כל אחד מהאחים לעיתים יהיו בה יחסים קרובים עם אהבה ומסירות, אך גם קנאה ושנאה תלוי באישיות, במיקום של הילד במשפחה, בהרכב המשפחה
(בנים בנות) וביחס והמעורבות של ההורים.

דורית (40) פנתה אלי ובקשה שאקבלה בדחיפות ובתקיפות, נפגשנו לאחר מס" ימים והסבירה
שלקתה פעמיים בהתקף חרדה, ואינה מצליחה לשלוט בזה.
זה התחיל סיפרה לי לפני כשלוש שנים ולאחר אירוע משפחתי שבו אחיה ניתקו איתה מגע.
בילדותה ההורים התגרשו אביה שהיה שתלטן "עזב את הבית ודאג לעצמו" כך תארה
וכילדה בכורה עם אם חלשה היא פרשה חסותה על אחיה ונהגה לגונן עליה. הניתוק של אחיה עימה וחוסר האכפתיות שגילו  גרמו לה לעצב ותסכול, עם ההתעלמות לא יכלה להשלים, והחרדה שחשה ביטאה את חוסר היכולת לשלוט במצב.

בניתוח הגרפולוגי זיהיתי שדורית בחורה כריזמטית שאפתנית עם כושר מנהיגות, שמבקשת לשלוט בעצמה ובסביבתה הקרובה. היא התוודעה להתנהגותה ולתפקיד האב שלקחה על עצמה שבו חיקתה את התנהגותו וראתה את העולם דרך זווית עיניו.

באימון האישי נחשפו יכולותיה היא שינתה את הגישה. כוח הרצון והתמדה שעזרו לה להשיג מטרות בחיים ועזרו לה בדרך למטרה החדשה לחדש את הקשר עם האחים ולבנות מערכת יחסים בריאה יותר ומאוזנת. את האם למדה להעריך ולחולשה שפרשה זאת כילדה קטנה הבינה שיש בה כוח שכן בגילויה האדם הופך להיות אמיתי אנושי וטוב יותר. ואילו מכוח העידוד והאהבה שקיבלה מהאם אפשר לה לגדול ולצמוח ולהאמין בעצמה וביכולותיה.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×