מחולשה לעוצמה

אנשים תלותיים מתקשים לתפקד בצורה מספקת ללא עזרתם של אחרים. הם מתקשים להחליט. אפילו החלטות יומיומיות מתקבלות עם בקשות מרובות לעצות ואישורים מצד אחרים. כיוון שהם תלויים באחרים שיפתרו את בעיותיהם הם לעיתים קרובות לא לומדים את הכישורים הדרושים לחיים עצמאיים, ובכך מנציחים את תלותם.
אופירה (47) הגיעה לאבחון גרפולוגי, בעלה עזב אותה לטובת אישה אחרת והיא איבדה שליטה על חייה. לדבריה "הכל הוא היה עושה סידורים תשלומים, בנקים, הוא תכנן והזמין חופשות, החליט מתי ואיפה קונים " ושאלה אותי בדאגה "איך אסתדר?"
באבחון הגרפולוגי הסתבר שאופירה באישיותה היא אדם תלותי עם חוסר בטחון עצמי, היא אינה יוזמת ואינה מתפקדת בצורה עצמאית, היא מרצה לרוב ואינה מביעה את דעתה ורצונה.
במהלך האימונים הסתבר שלפני שנישאה ההורים החליטו עבורה כמו עם מי להתחבר, ומה תלמד היא הייתה בטוחה שאין לה כישורים ואף חשבה לעצמה שהיא שטחית.
היא חשה לבד, חלשה והייתה בטוחה שלא תצליח להסתדר בכוחות עצמה, ובקשה למצוא בן זוג חדש שייקח את המושכות לידיו.
בתחילת האימונים התקשתה להתחייב במשימות והייתה פסימית, והטילה ספק בעצמה, היא
פחדה לבצע כי הייתה בטוחה שאין לה יכולת, "אחרים יעשו זאת טוב ממני".
נדרשו מס" פגישות כדי לחזק את בטחונה של אופירה ביכולותיה. העובדות שלמדה ויש לה תואר ראשון, נישואין וגידול 3 ילדים, העידו על יכולותיה, אך גם  לכך היא לא ייחסה חשיבות.
יחד עם זאת לראשונה בחייה היא ביקרה בבנק, למדה איך משלמים, הלוואות, חסכונות…
הפסימיות והטלת ספק עצמי התחלפו לפליאה וגילוי עוצמה, בכל דבר שעשתה לבד
התחזק בטחונה, הילדים, המשפחה שמחו לראות אותה מתפקדת, החברות עודדו, בהמשך היא מצאה עבודה והפכה להיות עצמאית.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×