מעשה בגידה

גילוי של בגידה הוא אירוע עוצמתי ביותר, הוא עשוי לזעזע את הנישואים והמשפחה, מביא לתחושות קשות אצל הנבגד, כמו השפלה, חוסר ערך עצמי, דימוי עצמי נמוך, ייחוס אשמה, דיכאון, רגשות נקם, כעס עצום ועוד. הרומן יכול להביע בקשה לצאת מהנישואים אך לעיתים זה דורש בדיקה אמיתית ועמוקה שעשויה להציל את הקשר.

דרור (46) הגיע לאימון אישי כדי ללמוד על עצמו ובעיקר איך לשמר את נישואיו. לאחרונה החל לפתח קשר עם עובדת בחברה שבה עבד. עם הקשר החדש שרקם הוא לא היה שלם וסבל מתחושות אשם ובעיקר פחד מחשיפה שתיפגע בנישואיו.
בהמשך התברר שבמשך שנים הוא צבר תסכולים בגלל צרכים שלא סופקו והם אלה שגרמו למתח רב וחוסר שביעות רצון ביחסים, את הפורקן מצא בקשר מהצד ואף הסביר שזו היא ה”נקמה” באשתו שהתעלמה מצרכיו. דרור ואשתו היו מהזוגות שנמנעו מקונפליקטים ולא נתנו ביטוי לרגשות שליליים כי כך חונכו וניראו כזוג מושלם שאף פעם לא רב.

דרך האימון הבין דרור שהתקשורת היא הכרחית לשיקום ובניית הזוגיות מחדש. השינוי המתבקש דרש ממנו אומץ רב, ואחרי לבטים ועם חשש הוא חשף את רגשותיו. הפתיחות שבה נהג הפתיעה את אשתו, וכשהיא תארה את התסכולים שצברה הבין שגם לו יש אחריות למצב ולמשבר.

השינוי דרש מחויבות של שניהם לשתף ולדבר על הכל. בהתחלה המלאכה הייתה להם זרה אך עם הזמן, יחד עם כוח רצון והתמדה, מתוך השבר נוצרה הזדמנות לצמיחתה של זוגיות אחרת, חדשה, בוגרת, מודעת וטובה הרבה יותר לשניהם. מה שנראה כמו סוף העולם לאחר עבודה לא קלה, הפך להיות להתחלה חדשה.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

חייגו עכשיו 054-7339719

לחצו להתקשרות