מציאות מדומה

אדם מקבל מידע על המציאות משני מקורות עיקריים. חמשת החושים, והתודעה עצמה שהיא המחשבה. “ייפוי המציאות”, שם עדין לשקרים לבנים, הוא התנהגות אנושית נפוצה ומחקרים מעידים שביומיום אנחנו משקרים לעצמנו הרבה יותר משאנחנו משקרים לאחרים, ואנו עושים זאת באופן לא מודע.

נירה (40) הגיעה לאבחון גרפולוגי כדי למצוא זוגיות. הבעיה העיקרית שתארה היא חוסר יכולת לקיים קשרים חדשים בגלל הזוגיות האחרונה שהייתה לה “אני עדיין מאוהבת וחושבת על החבר הקודם שלי אני לא מצליחה להשתחרר מהקשר”.
הזוגיות האחרונה שתארה ארכה חודשיים. הם נהגו להיפגש פעם בשבוע ובדר”כ אצלה בדירה.
עם הזמן הפגישות הלכו והתמעטו, כיום הם מדברים רק שהיא מתקשרת.

בניתוח הגרפולוגי שעשיתי לה התברר שנירה עושה אידיאליזציה לאנשים שקרובים אליה ומסרבת לראות את החסרונות, כמו כן היא טיפוס מרצה, מתקשה להכיל בקורת על עצמה.
בייעוץ הגרפולוגי היא התקשתה לקבל את דברי ואף הכחישה. אך כשבחנו לעומק את מערכת היחסים שניהלה, הודתה שתדירות המפגשים הייתה מעטה ושלא יצאו לבלות מחוץ לדירתה גם כשרצתה, היא הבינה שהקשר היה רופף וחד צדדי. אט אט חדר לתודעתה שניהלה עם בן זוג קשר נוח ולא מחייב. גם ביחסים הבין אישיים שקיימה בעבודה עם חברים ומשפחה דפוס החשיבה היה דומה כולם תוארו כמושלמים אך כשהעמקנו לא הכל היה ורוד.
המודעות תרמה לה להבין שבדמיון היא מייפה את המציאות ודרכה בחרה לחיות את הקשר עם בחור שלא היה מעוניין בה ושמנע ממנה ליצור קשרים נכונים במציאות.

עם הכלים שקיבלה והאימון האישי היא שינתה את תפישתה לגבי זוגיות אמיתית והתמקדה ברצונות והצרכים שלה לגבי בן הזוג שיתאים עבורה.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

חייגו עכשיו 054-7339719

לחצו להתקשרות