קבלת החלטות מה ללמוד..

קבלת החלטות הוא תחום מחקר  קורס מכירות ,פסיכולוגיהקורס מכירות ועוד, העוסק באופן שבו אנשים שוקלים את החלופות ומקבלים את החלטותיהם. החלטות נדרשות לעתים על עניינים פעוטים, אך גם  בהחלטות הרות גורל. ישנן, החלטות פשוטות שאין להן השפעה מהותית על חיינו כמו: מה לאכול, מה ללבוש, ולעומת זאת ישנן החלטות בעלות השפעה גורלית על החיים כמו: בחירת מקצוע,
בת זוג או רכישת דירה. לפרופיל אישיות האדם יש גם השפעה באופן ביצוע ההחלטה
כמו: "החוקר" רציונאלי, אוסף מידע ומתקשה בהחלטות, או "ההרפתקן" שלא בודק את הפרטים, ממהר להחליט ומרבה בטעויות.
מיכאלה (32) נשואה +1 הגיעה לאבחון גרפולוגי תעסוקתי.
סיפרה שהייתה 4 שנים בחו"ל בהם טיילה עבדה, וקיוותה שבמשך הזמן תתגבש ותדע מה ללמוד.. המשפחה, במיוחד האב, דחף ללמוד מקצוע פרקטי כמו הוראה. כשהצהירה שתחום העיצוב מעניין אותה אף אחד לא התייחס ברצינות לדבריה, כולם קיוו שבמשך הזמן "זה יעבור לה"  והזהירו שזה "מקצוע לא בטוח " עם "יכולת השתכרות מעטה" ונתנו דוגמאות, היא ידעה שעם עובדות לא מתווכחים.
העובדה שחבריה פנו לתחומים פרקטיים ומצאו עבודות עם שכר ראוי הרשימו אותה, ולכן לא רצתה לעשות טעות. לבסוף היא קיבלה "החלטה רציונאלית ופרקטית" לדבריה שהייתה מלווה
בתחושת בטן לא טובה שממנה התעלמה. היא פנתה ללימודי הנדסה תעשייה וניהול. כשסיימה ללמוד, מצאה עבודה היא נישאה לבחיר ליבה והעתיד נראה מבטיח.
אך בעבודה היא לא מצאה עניין, מהר מאוד איבדה סבלנות.
כשיצאה לחופשת לידה גמלה החלטה בליבה לעזוב את העבודה ולעסוק בעצוב פנים.
באבחון הגרפולוגי רצתה הוכחה שהתחום מתאים ליכולותיה וכישוריה וגם  קיבלה.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×