שוברים את השגרה…

הרבה פעמים בחיי התפשרתי, הבלגתי בשביל שקט נפשי, אבל לחיות כך באופן קבוע זה מצריך
כוחות נפשיים, והשקט עלול להפוך לסערת רגש פנימית עד המפץ הגדול.
שקרים סופם להתגלות כך אומרים, אבל במציאות הרבה פעמים סודות נטמנים באדמה עם הנפטר. חלקנו עם מסכה, לא מודעים להתנהגותנו והמשחק הופך להיות החיים עצמם.

בשיחות האימון שאני עורכת עם גברים ונשים נשואות אני שומעת לא פעם ביטויים כמו "חיי הנישואין שלי עומדים על כרעי תרנגולת", "אני כבר לא יכול להסתיר יותר", "לא טוב לי, אני רוצה להיות במקום אחר". רובם נאלצים לשקר, מתרחקים מבן הזוג שחש עצמו דחוי והופך למתוסכל, המריבות והויכוחים הם על דברים פעוטים הלחץ גובר התקשורת הופכת להיות עוינת, אך יש הסכמה שבשתיקה לא מפרקים את המשפחה.

יש זוגות שהשלימו עם חוסר התשוקה, והם חברים טובים שמנהלים משפחה, מתפקדים היטב כהורים, עובדים מפרנסים ויש הכל חוץ מקרבה פיזית, המוטיבציה מנותבת לעבודה לבית ולילדים יש שקט נפשי. ואז ביום בהיר אחד מבני הזוג עשוי להתאהב ומחוץ למסגרת, ואז החרדה משתלטת הנישואין בסכנה. נישואין זה מקום עבודה לכל דבר, אנחנו שותפים בעסק עצמאי.
לבנות בית ומשפחה לגדל ילדים זו עבודה קשה סיזיפית שיוצרת לאורך זמן שחיקה.

כדי לחזק את הקשר צריך לטפח אותו, להתנתק מהשגרה, רצוי לתכנן פעילות כיפית עם ערבים אינטימיים עם ויין ולאור נרות. סגלו לכם הרגלים כמו "יום אהבה" פעם בחודש. צאו לסופי שבוע ללא הילדים. בקרו בספא, צרו חוויות כיפיות שיפיחו חיים עניין ויגבירו את הסיפוק מהמערכת הזוגית. השתתפות בסדנאות למודעות טובה גם להתפתחות אישית וזוגית. הקצו חלק מההוצאות והמשאבים לזוגיות, ההשקעה תניב פרי בבריאות טובה ושקט נפשי לכם ולמשפחותכם

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

לכל שאלה 054-733-9719

לכל שאלה לחצו להתקשרות
×