שינויים ותקופות מעבר – כיצד השינוי תורם להתפתחות ולצמיחה בחיים

במהלך חיינו אנחנו נדרשים להיפרד ממצבים, מקומות, אנשים וחפצים ולעשות שינויים גם מבלי שנרצה.

לחלקנו הפרידה היא קלה ולשאר היא קשה עד בלתי נסבלת והתגובה לכך שונה בכל אדם ע”פ אופיו ואמונותיו. כשלושים שנה הייתי שכירה ומתוכם 2 עשורים במקום אחד. כשעזבתי הרגשתי פחד, לא ידעתי מה תהיה התוצאה. נפרדתימהעובדים והחברים שעבדו איתי שנים ומהרגלים ישנים, משכר, רכב ושאר תנאים נוחים שיש למנהלים וזה היה קשה, ויתרתי על אזור הנוחות.

נדרשתי לעקור את עצמי מאדמה מוכרת ומזינה, לנטוע את עצמי באדמה חדשה, להסתגל ולפתח בה שורשים מחדש.  שיניתי מקצוע והפכתי להיות עצמאית. נתגלה לי עולם חדש .

הקמתי עסק, בניתי אתר, התוודעתי לרשתות החברתיות, פגשתי אנשים חדשים ,שמעתי הרצאות והשתתפתי בסדנאות,  למדתי שיווק וגיוס לקוחות. שם גם למדתי על עצמי.

התגובות לשינוי מהסביבה הקרובה נעו בין שמחה לדאגה. אוהבי השינויים שמחו עבורי ובתגובתם ביטאו את רצונם הכמוס לעשות שינוי והשמרנים בדקו בדאגה את מצבי ואני הרגשתי  שהשתחררתי.

החירות אפשרה לי להפסיק לעשות מעשים שאני לא שלמה איתם ולחיות ע”פ הערכים והאמונות שלי, פתחתי את ליבי וחזרתי להיות אדם אמפאטי וטוב יותר.

התוודעתי  והתחברתי  למהות הפנימית שלי, פיתחתי יכולות שהיו בי ורק חיכו להתממש. כל יום עסוק במקצוע שאני אוהבת גורם לי לקום בכל בוקר עם “שיר חדש בלב”, חזרתי לחיות.

ואתם, כיצד אתם מרגישים וממה הינכם רוצים להיפרד אך מפחדים? תבדקו  מה ההרגלים שעוצרים אתכם ולא מאפשרים לכם להשתחרר. רק יציאה מאזור הנוחות תקדם אתכם למקום שהינכם שואפים להגיע אליו.

השאר תגובה

שלום רב, שמי סמדר נדב

הנני גרפולוגית מוסמכת, חברת אגודה לגרפולוגיה מדעית. מומחית באבחון גרפולוגי אישי, בהכוונה מקצועית ותחום לימודים ובאבחון וייעוץ גרפולוגי למעסיקים בבדיקת עובדים לתפקידים שונים למעלה מעשור. מאמנת אישית ועסקית מוסמכת מטעם – M.C.I. בתחומי : קריירה, זוגיות ובפתרון משברים. בעלת טור שבועי ברשת עיתוני המקומון לגרפולוגיה ואימון. מאחורי 20 שנות ניהול בכיר בחברות התקשורת המובילות בישראל.

כדאי לדעת

פייסבוק

חייגו עכשיו 054-7339719

לחצו להתקשרות